Bali

Provincie Indonésie a nejzápadnější ze souostroví Malé Sundy. Horské město Ubud je považováno za kulturní centrum Bali. Provincie je hlavní turistickou destinací Indonésie s výrazným nárůstem cestovního ruchu od 80. let 20. století. Bali je jedinou provincií s hinduistickou většinou v Indonésii, kde převažuje muslimská většina. Je známé pro své vysoce rozvinuté umění.

V ubytování Meditasi Bungalows nabízejí tento výlet pro prozkoumání okolí: rýžová pole, Tirta Gangga a chrámový komplex Lempuyang.

Na cestě kolem Ubudu.

Monkey Forest, Ubud.

Chrám Tirta Empul (Pura Tirta Empul) je balijský vodní chrám nacházející se poblíž města Tampaksiring. Tento chrámový komplex je často navštěvován (nejen hinduisty) za účelem rituální očisty. Chrámový rybník má pramen, který pravidelně vydává čerstvou vodu, která je považována za svatou a plní přání oddaných.
Chrám Tirta Empul byl založen v roce 962 n. l. během dynastie Warmadewa a je zasvěcen Višnuovi.

Tradiční balijská kremace je časem oslav. Ceremonie Ngaben (“obrácení v prach”) je pro cizince velmi pozoruhodná – např. David Bowie chtěl být pohřben tímto tradičním způsobem. Místní lidé jsou většinou ochotni umožnit zahraničním hostům zažít tento jedinečný způsob odeslání zesnulého do dalšího života.

Canang Sari je jednou z každodenních obětí balijských hinduistů, aby poděkovali Sang Hyang Widhi Wasa chválou a modlitbou. Canang Sari je k vidění v balijských chrámech (pura), na malých svatyních v domech i na zemi jako součást větší oběti či např. na motorkách a autech.

Fráze canang sari je odvozena z balijských slov sari (esence) a canang (malý košík z palmových listů jako podnos). Samotný Canang se skládá ze dvou slabik z jazyka Kawi: ca (krásný) a nang (účel).

Bungalovy Meditasi v Amedu nabízejí každý den v 11:00 kurz vaření. Účastníci se naučí vařit některá tradiční balijská jídla a tříchodové menu.

Každé ráno kolem 6:00 se rybáři na pláži Aas na severu Bali vydávají lovit makrely a vrací se s úlovkem kolem 8:00. Jednoduchost a dokonalá organizace celé akce hluboce inspiruje.

Spread the love